• Dolar
  0.000
 • Euro
  0.000
 • Ç.Altın
  0.000
 • Altın
  0.000

°

TSO’da sınavlar devam ediyor

Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası aracılığıyla TOBB MEYBEM tarafından hafta sonu düzenlenen sınavlarda 94 aday Emlak Danışmanlığı ve 2. Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım Sorumlusu Mesleki yeterlilik belgesi alabilmek için ter döktü.


Alınması Zorunlu Mesleki Yeterlilik Belgeleri kapsamında yer alan Sorumlu Emlak Danışmanlığı ve 2. El Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım Sorumluluğu için odamız ve TOBB MEYBEM (Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri A.Ş.)  işbirliği ile hafta sonu düzenlenen sınavlarda 94 aday ter döktü. Sorumlu Emlak Danışmanlığı Sınavına katılan adaylara sınav öncesi Taşınmaz Ticareti Yönetmeliği, Türkiye’deki Mesleki Yeterlilik Belgelendirme Sistemi ve Yetki Belgesi’ne daire hususlar anlatıldı. Taşınmaz Ticaretiyle Yönetmeliği ile birlikte hayatımıza giren “Yetki Belgesi” ve “Mesleki Yeterlilik Belgesi” gibi kavramları aydınlatmanın yanı sıra belge zorunluluğunun emlak sitelerine yansımasının nasıl olacağı konularında da adaylara bilgi verildi. Yazılı ve teorik olmak üzere 2 aşamadan oluşan sınava 20 aday katıldı.

 

2. EL Motorlu Kara Taşıtları Mesleki Yeterlilik Belgesi Sınavına ise toplam 74 aday katıldı. Odamız konferans salonunda yapılan yazılı sınavın ardından Galericiler Sitesinde oluşturulan sınav alanında 4 gün devam eden sınavlarda adayların mesleki beceri, iş sağlığı ve güvenliği, çevre ve kalite yönetim sistemleri gibi konulardaki yeterlilikleri ölçüldü. Mesleki Yeterlilik Belgesi alınması zorunlu olan mesleklerde MEYBEM tarafından açılan sınavlar için başvuruların alınmaya devam ettiğini ifade eden TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Varlı, Makine bakımcı, Otomotiv boyacısı, Otomotiv kaportacısı, Otomotiv montajcısı, Çelik kaynakçısı, Ahşap kalıpçı, Betonarme demircisi, Alüminyum kaynakçısı, Kaynak operatörü, Otomotiv elektrikçisi, Otomotiv elektromekanikçisi, İnşaat boyacısı, Sıvacı, Duvarcı, Betoncu, Panel kalıpçı, Seramik karo kaplamacısı, Otomotiv sac ve gövde kaynakçısı, Otomotiv sac ve gövde kaynakçısı, Alçı levha uygulayıcısı, Alçı sıva uygulayıcısı, İskele kurulum elemanı, Isı yalıtımcısı, Plastik enjeksiyon üretim elemanı, Frezeci, Cnc programcısı, Metal kesimci, Metal kesim operatörü, Metal sac işlemeci, Metal levha işleme tezgah işçisi, Metal levha işleme tezgah operatörü, Asansör bakım ve onarımcısı, Plastik profil üretim operatörü (ekstrüzyon), Plastik şişirme film üretim operatörü (ekstrüzyon), Haddeci, Haddeci Matkap tezgâh işçisi, Matkap tezgâh işçisi, Nc/cnc tezgâh işçisi, Nc/cnc tezgâh işçisi, Nc/cnc tezgâh işçisi, Nc/cnc tezgâh işçisi, Köprülü vinç operatörü, Tornacı, Elektrik tesisatçısı, Kobi danışmanı, Proje yöneticisi, İnşaat işçisi, Motorlu kara taşıtları alım satım danışmanı, Motorlu kara taşıtları alım satım sorumlusu, Proje yöneticisi, Servis aracı şoförü, Emlak danışmanı, Sorumlu emlak danışmanı alanlarında yapılan sınavlarda mesleki yeterlilik belgesi verildiğini söyledi.

Haber Yorumları

Yorum Yaz

51637

Hakkımızda

Kırıkkale'nin En İyi Haber Sitesi yasal ve tarafsızlık bir şekilde yayın hayatına emin adımlarla devam ediyor. kirikkalem.net, Kırıkkale haberleri, Kırıkkale güncel Kırıkkale haberleri, son dakika Kırıkkale haberi ve gelişmeleri, Kırıkkale hava durumu, Kırıkkale namaz vakitleri ve Kırıkkale Büyük Anadoluspor ve Kırıkkalespor haberlerini okuyucuları ile anlık buluşturur.

Sayfalar

İletişim

kirikkalem.net

kirikkalemnet@gmail.com

-

-