• Dolar
  28.992
 • Euro
  31.225
 • Ç.Altın
  3.172
 • Altın
  1.864
KIRIKKALE
04:47

Öğleye kalan Süre

TSO’dan 717 kişiyi mesleki yeterlilik belge

Kırıkkale'de kaynakçılık sektöründe faaliyet gösterenler için Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası ile TOBB MEYBEM işbirliğinde Çelik Kaynak Seviye 3 Mesleki Yeterlilik Sınavı düzenlendi


17 ADAY SINAVA GİRDİ 

Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası tarafından 2017 yılından itibaren başlayan ve bu güne kadar düzenlenen Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavlarıyla belge zorunluluğu kapsamında yer alan alanlarda mesleki yeterlilik belgesi sınavları düzenlemeye devam ediyor. Alınması Zorunlu Mesleki Yeterlilik Belgeleri kapsamındaki Çelik Kaynakçılık için TSO ve TOBB MEYBEM (Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri A.Ş.) işbirliği ile düzenlenen sınava katılan 17 aday teorik ve pratik olmak üzere 2 aşamadan oluşan sınava girdi.

MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ’NİN ÖNEMİ 

Argon, gaz altı ve elektro ark kaynak alanlarında mesleki yeterlilik belgesi almak isteyenler için açılan sınav Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası tarafından kurulan Mesleki Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirildi. Birçok alanda olduğu gibi kaynakçılık alanında da karışıklığın giderilmesi, belirli yasal çerçeveler içerisinde yalnızca kaynakçılık alanında yeterliliğe sahip kişilerin faaliyet gösterebilmeleri adına MEYBEM ile Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası işbirliği ile gerçekleştirilen sınavla ilgili değerlendirmede bulunan KTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Varlı, mesleki yeterlilik belgesinin gerekliliğine dikkat çekti. 

717 KİŞİYE MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ VERİLDİ 

İş güvenliği ve sağlığı kanunu uyarınca birçok işletmede Çelik Kaynak Mesleki Yeterlilik Belgesi’nin zorunlu hale geldiğini ifade eden Başkan Ahmet Varlı, oda olarak şimdiye kadar 2’nci El Motorlu Kara Taşıtları, Emlak Danışmanlığı, Kuyum Ticareti, İnşaat, Köprülü Vinç Operatörlüğü ve Makine Bakım alanlarında yapılan sınavlarda toplam 717 kişiye Mesleki Yeterlilik Belgesi verdiklerini, bir sonraki dönem için sınav başvurularının alınmaya devam ettiğini söyledi.

İlginizi Çekebilir

TSO’dan 717 kişiyi mesleki yeterlilik belge

İlginizi Çekebilir

Direksiyon eğitmeni kursiyerler sertifikalarını aldılar

İlginizi Çekebilir

Gençlerin üretime ilgisi memnun edici

Haber Yorumları

Yorum Yaz

33378

Hakkımızda

Kırıkkale'nin En İyi Haber Sitesi yasal ve tarafsızlık bir şekilde yayın hayatına emin adımlarla devam ediyor. kirikkalem.net, Kırıkkale haberleri, Kırıkkale güncel Kırıkkale haberleri, son dakika Kırıkkale haberi ve gelişmeleri, Kırıkkale hava durumu, Kırıkkale namaz vakitleri ve Kırıkkale Büyük Anadoluspor ve Kırıkkalespor haberlerini okuyucuları ile anlık buluşturur.

Sayfalar

İletişim

kirikkalem.net

kirikkalemnet@gmail.com

-

-