• Dolar
  22.198
 • Euro
  24.067
 • Ç.Altın
  2.281
 • Altın
  1.401
KIRIKKALE
28°
04:57

Öğleye kalan Süre

Türkiye’de bir ilk! Kırıkkale’de 112 sınıfı açıldı

​​​​​​​Kırıkkale'de, 112 Acil Çağrı Merkezi farkındalığını oluşturmak amacıyla Türkiye’de ilk kez anaokulunda 112 sınıfı açıldı.


Kırıkkale Milli Eğitim Müdürlüğü ile 112 Acil Çağrı Merkezi işbirliğiyle, 112 Acil Çağrı Merkezi farkındalığını aşılamak amacıyla Şehit Mustafa Nohut Anaokulunda 112 sınıfı oluşturuldu. Türkiye’de ilk olan 112 sınıfının açılışına Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, Milli eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi, 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Muhammet Ali Tekinay, İl Sağlık Müdürü Dr. Murat Ağırtaş, AFAD Müdürü Mahmut Coşkun, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Tekinay, 112 sınıfı hakkında bilgiler verdi. Öğrencilerle bir süre sohbet eden ve hediyeler veren Vali Tekbıyıkoğlu ve beraberindekiler, 112 sınıfının açılış kurdelesini minik öğrencilerle birlikte kesti.

112 Çağrı Merkezi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle bütün anaokullarına 112 sınıfı oluşturulacağını belirten Vali Bülent Tekbıyıkoğlu, 112 Çağrı Merkezlerinin acil durumlarda temel ve elzem bir hizmet olduğunu söyledi. Vali Tekbıyıkoğlu, “Biz bu farkındalığın okuma yazma çağında olmayan okul öncesi eğitimde de çocuklarımızın bu deneyimlerini kazanmalarını istedik. Özellikle görsel hafızayla kuvvetlendirecek grafiklerle, tasarımlarla ve bu çağrı hizmetinin paydaşlarının bizzat okullara gelerek yapacakları hizmet sunumuyla bu farkındalığı elde etmelerini sağlamak istiyoruz. Bununla beraber çocuklarımız, 112 Acil Çağrı Merkezlerini ziyarette bulunacaklar. Oradaki iş akışını da görmüş olacaklar. 112 Acil Çağrı Merkezimiz, Türkiye’nin acil çağrı hizmetinde en hızlı illerin içerisinde. 0,96 saniye hızla çağrılara cevap veriliyor ve yönlendirmesi yapılıyor” dedi.

İlginizi Çekebilir

Kırıkkale'de 400 bin acil çağrının yüzde 25'i amaca yönelik

İlginizi Çekebilir

112 personeli 112 saniyede 112 fidanı toprakla buluşturdu

İlginizi Çekebilir

Türkiye’de bir ilk! Kırıkkale’de 112 sınıfı açıldı

Haber Yorumları

Yorum Yaz

75815

Hakkımızda

Kırıkkale'nin En İyi Haber Sitesi yasal ve tarafsızlık bir şekilde yayın hayatına emin adımlarla devam ediyor. kirikkalem.net, Kırıkkale haberleri, Kırıkkale güncel Kırıkkale haberleri, son dakika Kırıkkale haberi ve gelişmeleri, Kırıkkale hava durumu, Kırıkkale namaz vakitleri ve Kırıkkale Büyük Anadoluspor ve Kırıkkalespor haberlerini okuyucuları ile anlık buluşturur.

Sayfalar

İletişim

kirikkalem.net

kirikkalemnet@gmail.com

-

-