• Dolar
  28.992
 • Euro
  31.225
 • Ç.Altın
  3.172
 • Altın
  1.864
KIRIKKALE
03:58

Öğleye kalan Süre

Uluslararası "Road Race Kırıkkale 2.2" bisiklet yarışları başladı

ULUSLARARASI Bisiklet Birliği ve Türkiye Bisiklet Federasyonunca düzenlenen "Road Race Kırıkkale 2.2" bisiklet yarışı, "elit erkekler" 142 kilometre etabıyla başladı.


 

Uluslararası Bisiklet Birliği ve Türkiye Bisiklet Federasyonunca düzenlenen "Road Race Kırıkkale 2.2" bisiklet yarışı, "elit erkekler" 142 kilometre etabıyla başladı. Günün ilk yarışında 14 takımda 72 sporcu, 142 kilometrelik parkurun startını Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu ve Bisiklet Federasyonu As Başkanı Bahattin Akyön verdi. Vali Bülent Tekbıyıkoğlu, Millet Bahçesi önünden başlayan yarış öncesi yaptığı açıklamada. ‘Kırıkkale çok önemli bir organizasyona ev sahipliği yapıyor. Geçen yıldan farklı olarak 6 yabancı takımada ev sahipliği yapıyoruz. 100'ün üzerinde de yabancı sporcu burada yarışacak. Yine bir Kırıkkale takımı da yarışmanın içerisinde. Bütün takımlara, sporculara, teknik heyete başarılar diliyorum. Yarış sayesinde Kırıkkale'nin doğal ve kültürel varlıklarını da burada yansıtmış olacağız” dedi.

"Olimpik pedallar Anadolu'nun kalbinde" mottosuyla düzenlenen organizasyonda, saat 15.00'te "genç erkekler" 100 kilometre, yarın da "elit erkekler" 164 kilometre ve "genç erkekler" 116 kilometre yol yarışları koşulacak. Ayrıca, yarın saat 10.30'da halk turu yarışı da yapılacak.

Haber Yorumları

Yorum Yaz

64190

Hakkımızda

Kırıkkale'nin En İyi Haber Sitesi yasal ve tarafsızlık bir şekilde yayın hayatına emin adımlarla devam ediyor. kirikkalem.net, Kırıkkale haberleri, Kırıkkale güncel Kırıkkale haberleri, son dakika Kırıkkale haberi ve gelişmeleri, Kırıkkale hava durumu, Kırıkkale namaz vakitleri ve Kırıkkale Büyük Anadoluspor ve Kırıkkalespor haberlerini okuyucuları ile anlık buluşturur.

Sayfalar

İletişim

kirikkalem.net

kirikkalemnet@gmail.com

-

-