• Dolar
  27.270
 • Euro
  28.931
 • Ç.Altın
  2.800
 • Altın
  1.676
KIRIKKALE
31°
01:6

İkindi'ye Kalan Süre

Üniversite öğrencilerine siber suçlara yönelik eğitim

Kırıkkale'de üniversite öğrencilerine, siber suçlara yönelik farkındalık paneli düzenlendi.


İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, SİBERAY Projesi kapsamında öğrencilere yönelik Kırıkkale Üniversitesi (KKÜ) Merkezi Derslikler Salonu'nda eğitim verdi.

Üniversite öğrencileriyle bir araya gelen polis ekipleri, sosyal medya güvenliği, sosyal medyada risk ve tehditler, siber suçların gerçekleşmeden engellenmesi, farkındalık ve bilinçlendirme faaliyetleri yapılması amacıyla oluşturulan SİBERAY Projesi çerçevesinde öğrencilere bilgi verdi.

Panelde öğrencilere proje tanıtılarak, teknoloji bağımlılığı, siber suç ve siber zorbalık, siber güvenlik ve yaptırımlar, yetkisiz erişim, dolandırıcılık, kimlik hırsızlığı ve yasadışı bahis gibi konular anlatıldı.

Programda, KKÜ öğretim üyeleri de siber suçlarla ilgili sunum yaptı.

Yaklaşık 400 öğrenciye eğitim veren ve broşür dağıtan ekipler, yıl içerisinde üniversite ve lise öğrencilerinin tamamına ulaşmayı hedefliyor.

İlginizi Çekebilir

‘Kırıkkale-2053; Arama Konferansı’ düzenlendi

İlginizi Çekebilir

İki sağlıkçı kavga etti; Biri SENDİKALI diğeri HARRANLI

İlginizi Çekebilir

Üniversite öğrencilerine siber suçlara yönelik eğitim

Haber Yorumları

Yorum Yaz

77213

Hakkımızda

Kırıkkale'nin En İyi Haber Sitesi yasal ve tarafsızlık bir şekilde yayın hayatına emin adımlarla devam ediyor. kirikkalem.net, Kırıkkale haberleri, Kırıkkale güncel Kırıkkale haberleri, son dakika Kırıkkale haberi ve gelişmeleri, Kırıkkale hava durumu, Kırıkkale namaz vakitleri ve Kırıkkale Büyük Anadoluspor ve Kırıkkalespor haberlerini okuyucuları ile anlık buluşturur.

Sayfalar

İletişim

kirikkalem.net

kirikkalemnet@gmail.com

-

-