• Dolar
  18.812
 • Euro
  20.438
 • Ç.Altın
  1.872
 • Altın
  1.164
KIRIKKALE
00:22

Yatsı'ya Kalan Süre

Whatsapp’a alternatif uygulamalar

Yeni güvenlik sözleşmesi nedeniyle büyük tartışma yaratan WhatsApp'ı silen kullanıcılara alternatif uygulamalar bulunmakta. Kirikkalem.net olarak sizler için araştırdık.


Yeni güvenlik sözleşmesi nedeniyle büyük tartışma yaratan WhatsApp'ı silen kullanıcılara alternatif uygulamalar bulunmakta. Kirikkalem.net olarak sizler için araştırdık.

Geçtiğimiz gün kullanıcılarına yeni güvenlik sözleşmesiyle Facebook ve bağlı kuruluşlarının telefon numaraları ve konumları dahil olmak üzere verilerini toplamasına izin vermelerini isteyen WhatsApp’a tepki günden güne büyüyor. Yeni güvenlik sözleşmesi nedeniyle büyük tartışma yaratan ve kan kaybeden WhatsApp'ı silen kullanıcılara alternatif uygulamalar bulunmakta. Kirikkalem.net olarak sizler için araştırdık.

İŞTE WHATSAPP YERİNE KULLANILABİLECEK ALTERNATİF MESAJLAŞMA UYGULAMALARI;

BiP

Bütün operatörlerden indirip kullanabileceğiniz bir uygulama BiP. Telefonunuz kapalı bile olsa bilgisayardan iletişime geçmeye devam edebilirsiniz.

VIBER

Birçok kişinin kullandığı bir uygulama da Viber. WhatsApp'ın en büyük rakibi. Aynı özellikleri kendisinde bulabilirsiniz. Gizli Sohbet özelliği ise belirli sohbetleri gizleme özelliği sunuyor.

WECHAT

Çin'in kendi mesajlaşma uygulaması WeChat Çin'de en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması. WhatsApp'a benzer bir uygulama kendisi.

WIRE

Wire'ın en büyük artısı mesajlaşmak için numaranızı vermenizin gerekmemesidir. E-posta ile de uygulamaya kaydolabiliyorsunuz. Ayrıca sizinle iletişime geçmek için karşı taraf sizden izin almak zorunda.

SIGNAL

Elon Musk'ın da tavsiye ettiği uygulama olan Signal'in en büyük artısı güvenilir olması. Görüntülü ve sesli konuşma imkanı veriyor.

SKYPE

Özellikle pandemi dönemi çokça kullanılan bir uygulama da Skype oldu. Ücretsiz olması, çoklu sohbete imkan vermesi en büyük avantajı. Bilgisayar ve mobil araçlarda kullanabiliyorsunuz.

TELEGRAM

Son yıllarda adından sıkça söz ettirdi Telegram. Kullananı da çok fazla. WhatsApp'a alternatif ilk sırada yer alıyor kendisi. Ücretsiz olması en büyük avantajı. Tablet, bilgisayar ve telefonda kolayca kullanabilirsiniz.

THREEMA

Threema'nın dezavantajı ücretli olması. Ancak mesajlaşmayı hem telefondan hem bilgisayardan devam edebiliyorsunuz. Mesajlaşma bittikten sonra otomatik olarak mesajları siliyor. Bu da güvenlik için olumlu bir adım.

LINE

WhatsApp'a alternatif bir başka uygulama da LINE. Sticker kullanabiliyorsunuz LINE'da.

Haber Yorumları

Yorum Yaz

67386

Hakkımızda

Kırıkkale'nin En İyi Haber Sitesi yasal ve tarafsızlık bir şekilde yayın hayatına emin adımlarla devam ediyor. kirikkalem.net, Kırıkkale haberleri, Kırıkkale güncel Kırıkkale haberleri, son dakika Kırıkkale haberi ve gelişmeleri, Kırıkkale hava durumu, Kırıkkale namaz vakitleri ve Kırıkkale Büyük Anadoluspor ve Kırıkkalespor haberlerini okuyucuları ile anlık buluşturur.

Sayfalar

İletişim

kirikkalem.net

kirikkalemnet@gmail.com

-

-