• Dolar
  28.992
 • Euro
  31.225
 • Ç.Altın
  3.172
 • Altın
  1.864
KIRIKKALE
03:31

Öğleye kalan Süre

Yahşihan Belediyesi’nden işçi maaşlarına yüzde 40 zam

Yahşihan Belediyesi ile Mahalli İdareler İşverenleri Sendikası arasında yapılan görüşme sonucunda belediyede çalışan kadrolu işçilerin maaşlarına yüzde 40 zam yapılırken, diğer sosyal haklarına da artış yapıldı.


DİĞER SOSYAL HAKLARINA DA ARTIŞ YAPILDI

Yahşihan Belediyesi ile Mahalli İdareler İşverenleri Sendikası arasında yapılan görüşme sonucunda belediyede çalışan kadrolu işçilerin maaşlarına yüzde 40 zam yapılırken, diğer sosyal haklarına da artış yapıldı.  Belediye binasında gerçekleşen toplantıda yapılan görüşmeler sonucunda belediye ve sendika arasında anlaşma sağlanarak işçilerin maaşlarında ve sosyal hak kalemlerinde yüzde 40 oranında üzerinde iyileştirme yapılmasına karar verildi. Sendika ile yapılan antlaşmanın ardından açıklama yapan Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, “Mahalli İdareler Sendikası ile yaptığımız anlaşmayla kadrolu işçilerimize eski yevmiyeleri üzerinden yüzde 40 zam yapılmasını kararlaştırdık. Yeni zamla birlikte kadrolu işçilerimiz zamlı maaşlarına ek olarak 52 günlük devlet ikramiyesi, 60 günlük sendika ikramiyesi, izinlerinde 15 günlük yevmiyeleri üzerinden izin parası, Ramazan Bayramı’nda 2 yevmiye Kurban Bayramı’nda ise 4 yevmiye olmak üzere bayram harçlıkları, eğitim yardımı, yemek yardımı ve artı olarak çocuk ve aile yardımı alacaklar. İşçilerimize hayırlı olsun.” İfadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilir

Kırıkkale’de park halindeki otomobil yandı

İlginizi Çekebilir

14 yaşındaki kayıp kız aranıyor

İlginizi Çekebilir

Yağmur oluğu değiştirirken 10 metre yükseklikten düşen işçi ağır yaralandı

Haber Yorumları

Yorum Yaz

69215

Hakkımızda

Kırıkkale'nin En İyi Haber Sitesi yasal ve tarafsızlık bir şekilde yayın hayatına emin adımlarla devam ediyor. kirikkalem.net, Kırıkkale haberleri, Kırıkkale güncel Kırıkkale haberleri, son dakika Kırıkkale haberi ve gelişmeleri, Kırıkkale hava durumu, Kırıkkale namaz vakitleri ve Kırıkkale Büyük Anadoluspor ve Kırıkkalespor haberlerini okuyucuları ile anlık buluşturur.

Sayfalar

İletişim

kirikkalem.net

kirikkalemnet@gmail.com

-

-