• Dolar
  28.992
 • Euro
  31.225
 • Ç.Altın
  3.172
 • Altın
  1.864
KIRIKKALE
04:58

Öğleye kalan Süre

Yahşihan Belediyesi'nden küçükbaş hayvan üreticilerine yem desteği

Kırıkkale'nin Yahşihan ilçesinde, kar yağışı nedeniyle küçükbaş hayvanlarını otlatamayan üreticilere Yahşihan Belediyesi tarafından yem desteği verildi.


İlçede yağan kar yağışı nedeniyle küçükbaş hayvanlarını otlatmaya çıkartamayan üreticilere, Yahşihan Belediyesi tarafından yem desteği verildi. Garaj Amirliğinde yapılan yem desteğinde, Çiftçi Kayıt Sisteminde (ÇKS) kaydı olan 24 üreticiye yemleri teslim edildi. Yem teslimine katılan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, üreticilerin yem çuvallarını traktör römorkuna yüklerken yardımcı oldu. Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, yaptığı konuşmada, “Şubat ayının başında ilimizde yağan kar nedeniyle vatandaşlarımıza yaptığımız ziyaretlerde küçükbaş hayvancılığın ne zorluklarla yapıldığını gördük. Kış aylarından dolayı vatandaşlarımızın hayvanlarını otlatamadığından dolayı yem sıkıntıları vardı. Biz de, belediye olarak ilçemizde ikamet eden ve Çiftçi Kayıt Sisteminde (ÇKS) kaydı olan 50 küçükbaşı olanlara kişi başı iki torba yem vereceğimizi söylemiştik. Bugün yem dağıtımına başladık. İlçemizden  24 vatandaşımız müracaat etti. 200 torbaya yakın yem bugün çiftçilerimize teslim edildi. Allah devletimize zeval vermesin. Bütün çiftçilerimize de Allah kolaylık versin. Belediyemizin bütçesi elverdiği müddetçe, imkanlar doğrultusunda çiftçimizin yanında olmaya çalışacağız” dedi. Küçükbaş hayvan üreticisi İhsan Karakuş ise konuşmasında, “Yemimizi aldık, Allah razı olsun. Bizlere büyük bir desteği oldu. Köyümüzde bulunan tüm çiftçilerimizin yerine aldık ve götüreceğiz. İnşallah her yıl verilir” dedi.

İlginizi Çekebilir

Yahşihan Belediyesi’nden kadınlar günü kutlaması

İlginizi Çekebilir

Yahşihan Belediyesinden öğrencilere çorba ve simit ikramı

İlginizi Çekebilir

Yahşihan domateslerinde ilk hasat 

Haber Yorumları

Yorum Yaz

43392

Hakkımızda

Kırıkkale'nin En İyi Haber Sitesi yasal ve tarafsızlık bir şekilde yayın hayatına emin adımlarla devam ediyor. kirikkalem.net, Kırıkkale haberleri, Kırıkkale güncel Kırıkkale haberleri, son dakika Kırıkkale haberi ve gelişmeleri, Kırıkkale hava durumu, Kırıkkale namaz vakitleri ve Kırıkkale Büyük Anadoluspor ve Kırıkkalespor haberlerini okuyucuları ile anlık buluşturur.

Sayfalar

İletişim

kirikkalem.net

kirikkalemnet@gmail.com

-

-