• Dolar
  22.199
 • Euro
  23.924
 • Ç.Altın
  2.281
 • Altın
  1.401
KIRIKKALE
28°
04:45

Öğleye kalan Süre

Yahşihanspor antrenmanlara başladı

Bölgesel Amatör Lig’de mücadele eden Yahşihanspor Covid-19 salgınından dolayı ara verilen 2020-2021 sezonu antrenmanlarına teknik direktör Nihat Baran liderliğinde Fikret Karabudak Stadında başladı.


İYİ BİR KADRO KURDUK

Bölgesel Amatör Lig’de mücadele eden Yahşihanspor Covid-19 salgınından dolayı ara verilen 2020-2021 sezonu antrenmanlarına teknik direktör Nihat Baran liderliğinde Fikret Karabudak Stadında başladı. Futbolcuları ile sahaya inan teknik direktör Nihat Baran 2020-2021 sezonu hakkında açıklamalarda bulundu. Yahşihanspor teknik direktörü Nihat Baran yapmış olduğu açıklamasında, “Öncelikle 2020-2021 sezonunun ilk idmanını bugün yapıyoruz. Kırıkkale camiamıza, Yahşihan camiasına Kırıkkalespor kamuoyuna hayırlı uğurlu olsun. Maçlarımız 1-15 Mart arası başlayacakmış gibi bugün itibariyle hazırlıklarımıza başladık. Kadromuzu yüzde 80, yüzde 90 oranında tamamladık. Kulübün imkânları dâhilinde alınabilecek en iyi oyuncularla anlaştık. Üçü daha önce çalıştığım öğrencilerim. 3-4 tane takip ederek aldığımız oyuncular ilerleyen aşamalarda biraz daha eksiklere göre iki üç takviye daha yapabiliriz. İyi bir kadro kurduk”

15 GÜNLÜK ZAMANA İHTİYACIMIZ VAR

“Hedefimiz kesinlikle gidebildiğimiz en üst seviyeye artık neresi olur bilemiyorum. Başladıktan sonra neyin ne olacağını kestiremiyoruz. Grupların onarılacağını söylüyorlar. Grupların birbirine yakın mesafede Ankara, Kırıkkale, Nevşehir, Yozgat tam bölgesel anlamında olacağını söylüyoruz. Hangi takımlar çıkacak, nasıl bir tur bizi bekliyor, nasıl bir kurumla oynayacağız bunların hepsini zaman belirleyecek. Fakat iyi bir takım yaptık. Allah sağlık versin. Öncelikle olmazsa olmazımız sağlık. Bu koşullarda şuanda tek idman şeklinde başladık. Çünkü 10 aylık bir ara var. 10 aylık aradan futbolcuların birçoğu kilo problemi var. Uzun zamandır dayanıklılık problemi var. Bunları aşmak için biraz 10-15 günlük hafif idman yaptırmak durumundayız. 15 günlük zamana ihtiyacımız var. 15 gün zaten bir yükleme yapma durumumuz söz konusu değil. 15 günden sonra yavaş yavaş artık istediğimiz seviyeye geliriz diye düşünüyorum”

TERCİHİMİZ KIRIKKALE GENÇLERİNDEN YANA OLACAK

Baran, “22 oyuncuyla sözleşme yaptık. Kadroyu geniş tutacağız. Çünkü malum Allah korusun bir anda 7-8 oyuncunun COVİD-19 olma durumu söz konusu. Çünkü daha önceki liglerde, 2. Liglerde, 3. liglerde, süper lig kulüplerinde bununla karşılaşıldı. Bizde bunu tedbir amaçlı normalde 23-24 olarak düşündüğümüz kadroyu 27-28’e çıkaracağız. Dolayısıyla tercihimiz Kırıkkaleli gençlerden yana olacak. Onlar için 4-5 kişilik ekstra kadro ayırdık. Bu süreçte inşallah Kırıkkaleli geç arkadaşlarımıza da şans vermeyi düşünüyoruz. Şu anda olmazsa olmazımız hedef. Genç, koşan, mücadele eden, Kırıkkale’ye yakışır, camiamıza yakışır bir takım yapmak. Bunu yaptığımızı düşünüyoruz ama hedef olarak yüzde 100 şampiyonluk dersek kamuoyunu yanıltmış oluruz. Tabi ki gelirse niye geldin demeyiz. Çünkü

imkânlarımız kısıtlı. Malum pandemi şartlarından dolayı Türkiye ekonomisinin durumu ortada.

PANDEMİDEN DOLAYI NE İLE KARŞILAŞACAĞIMIZI BİLMİYORUZ

“Her kulüp gibi bizde küçülerek gittik. Ben inanıyorum ki mütevazi bütçesi olan sayılı kulüplerinden bir tanesiyiz. Ama bu şartlarda takım iyi bir takım oldu mu? Bana göre iyi bir takım oldu. Pandemiden dolayı bizi neyin beklediğini bir kestiremiyoruz. Bilemiyoruz ama şu yani dediğim gibi herkesin memnun olacağı, herkesi mutlu edecek, herkesin keyif aldığı bir takım yaptığımıza inanıyorum. Maçlarımızı Fikret Karabudak’ta oynayacağız. İnşallah Mart ayından sonrada bölgesel ligin başlama tarihi ile ilgili duyurularımız var seyirci yasağının da kalkacağına dair. İnşallah Kırıkkale taraftarları ile buluşuruz. Çünkü biz inanıyoruz ki Kırıkkalespor’un yavru kulübüyüz. Kırıkkalespor bizim olmazsa olmazımızdır. Öncelikte Kırıkkale sporumuzdur. Hedefimiz buradan Kırıkkale sporumuza da genç oyuncu yetiştirmek ve onlara da önümüzdeki sezonlarda katkı sağlamak. O anlamda çalışmalarımız var. Ona yönelik oyuncu da aldık. İnşallah Yahşihanspor Kırıkkale’ye yakışır bir şekilde Kırıkkalemizi temsil edecektir diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

GÜZEL BİR EKİP KURDUK

Yahşihanspor Kulüp Başkanı Ömer Çetin, takımın durumu ile ilgili açıklama yaptı. Çetin, teknik direktör olarak Nihat Baran beraberinde güzel bir ekip kurduklarını belirterek, “İnşallah en kısa zamanda 2020-2021 sezonuna başlayacağız. İyi şeyler yapmak için takımımız tüm futbolcuları ile teknik direktör Nihat Baran liderliğinde antrenmanlarına başladı. İnşallah en kısa zamanda Covid-19 salgını biter ve bizlerde sahalara döneriz. Nihat hocamızın da dediği gibi genç, koşan, mücadele eden, Kırıkkale’ye yakışır, camiamıza yakışır bir takım yapmak için uğraş veriyoruz. Yahşihan’ımıza, Kırıkkale’mize yakışır bir takım olmak için uğraş vereceğiz” dedi.

İlginizi Çekebilir

CHP’DEN YEREL BASINA TARİHİ DESTEK ÖNERİSİ

İlginizi Çekebilir

AK Parti’de kongre heyecanı

İlginizi Çekebilir

Yahşihan Belediyesi'nde en düşük personel maaşı 4 bin 650 TL oldu

Haber Yorumları

Yorum Yaz

98314

Hakkımızda

Kırıkkale'nin En İyi Haber Sitesi yasal ve tarafsızlık bir şekilde yayın hayatına emin adımlarla devam ediyor. kirikkalem.net, Kırıkkale haberleri, Kırıkkale güncel Kırıkkale haberleri, son dakika Kırıkkale haberi ve gelişmeleri, Kırıkkale hava durumu, Kırıkkale namaz vakitleri ve Kırıkkale Büyük Anadoluspor ve Kırıkkalespor haberlerini okuyucuları ile anlık buluşturur.

Sayfalar

İletişim

kirikkalem.net

kirikkalemnet@gmail.com

-

-