• Dolar
  22.762
 • Euro
  24.498
 • Ç.Altın
  2.281
 • Altın
  1.437
KIRIKKALE
28°
03:41

Öğleye kalan Süre

Zabıta Ekipleri Ramazan Denetimini Sıklaştırdı

Ramazan ayının girmesi ile birlikte Kırıkkale Belediyesi Zabıta ekipleri fırın denetimlerini sıklaştırdı. Ramazan ayı boyunca fırın, market, lokanta ve tatlı imalatı yapan işyerlerinde hijyen, gramaj ve etiket denetimleri sürecek.


GRAMAJ VE HİJYEN DENETİMİ

Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’nın talimatları doğrultusunda Zabıta Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların daha güvenli bir ortamda alışverişlerini yapmasını sağlamak amacıyla denetimlerini Ramazan ayında da artırarak devam ediyor. Gıda tüketimi açısından fırın, market ve tatlı imalatı yapan işyerlerinde denetimler kapsamda ekipler, fırınlarda ekmeğin gramajı, un depoları, hamur ve ekmek imalatında kullanılan malzemelerin hijyen olup, olmadığını inceledi.

İMALAT YAPAN ALANLARDA

Zabıta Müdürlüğü ekipleri, lokanta ve tatlı imalatı yapan işyerlerinde de denetimler imalat yapılan alanlarda hijyenik kurallara uyulup, uyulmadığı kontrol edildi. Yapılan denetimlerde kuralları uygun hareket etmeyen işyerleri hakkında tutanak tutulurken, tespit edilen eksiklikleri tamamlamaları için süre verildi. Bu süre içerisinde eksikliklerini

İlginizi Çekebilir

Fırınlara Gramaj ve Hijyen Denetimi

İlginizi Çekebilir

Zabıtadan dilencilere operasyon

İlginizi Çekebilir

Kırıkkale’de iki grup arasında çıkan kavga kanlı bitti. 1 ölü

Haber Yorumları

Yorum Yaz

54927

Hakkımızda

Kırıkkale'nin En İyi Haber Sitesi yasal ve tarafsızlık bir şekilde yayın hayatına emin adımlarla devam ediyor. kirikkalem.net, Kırıkkale haberleri, Kırıkkale güncel Kırıkkale haberleri, son dakika Kırıkkale haberi ve gelişmeleri, Kırıkkale hava durumu, Kırıkkale namaz vakitleri ve Kırıkkale Büyük Anadoluspor ve Kırıkkalespor haberlerini okuyucuları ile anlık buluşturur.

Sayfalar

İletişim

kirikkalem.net

kirikkalemnet@gmail.com

-

-